Wideo w 8K szybko zapełni pamięć naszego Galaxy S20

Jeśli chcielibyście kupić Samsunga Galaxy S20 aby nagrywać wideo w 8K, powinniście wybrać wariant z większą ilością pamięci. Materiał w tej rozdzielczości potrzebuje jej bowiem bardzo wiele.

Jak wiadomo jednym z atutów najnowszego Samsunga Galaxy S20, jest nagrywanie wideo w jakości 8K. Co prawda jeszcze sporo czasu minie zanim format ten wejdzie do powszechnego użytku, gdyż telewizory są na razie bardzo drogie. Producent jednak uznał, że przyciągnie to potencjalnych kupujących.

Na pewno filmy z wakacji w takiej rozdzielczości będą wyglądały obłędnie, jednak użytkownik musi liczyć się z tym, że wiele ich nie nagra. Materiał w jakości 8K zajmuje bowiem w pamięci telefonu olbrzymią ilość miejsca. Tymczasem standardowa wersja S20 posiada jedynie 128 GB pamięci, co w przypadku takich nagrań może okazać się przestrzenią zbyt małą.

Na YouTube pojawiło się wideo, pokazujące ile miejsca zajmują nagrania, jeśli wykorzystamy maksymalne możliwości kamery smartfona. 1 minutowe nagranie zarejestrowane w rozdzielczości 7680×4320 pikseli, zajęło niemal 600 MB. Jak łatwo obliczyć, godzina wideo w tej jakości zajmie około 36 GB, a więc w 128 GB pamięci flash zmieścimy ponad 3 godziny materiału.

Naturalnie nie musimy od razu nagrywać w jakości 8K. Samsung Galaxy S20 pozwala bowiem rejestrować obraz w 4K HDR z imponującą prędkością 120 klatek na sekundę. Zważywszy na stosunkowo małą dostępność ekranów 8K, zapewne większość użytkowników będzie korzystała właśnie z tej opcji

Galaxy S20

Źródło

You may also like...