Asystent Google opowie nam bajkę na dobranoc

Głowy pomocnik koncernu Google wzbogacił się o nową funkcję, która spodoba się najmłodszym. Asystent Google może teraz opowiadać bajki.

Google Assistant to kolejny z głosowych pomocników dostępnych dla użytkowników smartfonów. Narzędzie na razie wydaje się być nieco mniej funkcjonalne od konkurencyjnego Siri, czy Alexy, oferując mniej opcji. Producent wciąż wzbogaca go jednak o nowe funkcje, które powoli zacierają tę różnicę.

Najnowszą funkcją dostępną dla użytkowników smartfonów z Androidem oraz iOS, jest opowiadanie bajek. Amerykański koncern, dotychczas oferował ją jedynie właścicielom inteligentnych głośników Google Home, co akurat było całkiem niezłym pomysłem. Mogły z niej bowiem korzystać dzieci, które nie posiadały dostępu do smartfona lub tabletu. Niestety było to rozwiązanie stacjonarne i dziecko nie mogło zabrać ze sobą historii, np. w drogę do szkoły.

Teraz sytuacja się zmieniła i funkcja Tell Me a Story jest już dostępna w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii oraz Indiach. Dla użytkowników przygotowano kilka popularnych historii dla dzieci, takich jak: “Alicja w krainie czarów”, “Toy Story 3”, “Kopciuszek”, “Piotruś Pan” oraz kilka innych, których mogą słuchać w dowolnym miejscu.

Aby skorzystać z nowej opcji, wystarczy tylko żyć w jednym z wymienionych krajów. A także upewnić się, że Asystent Google jest w najnowszej wersji. Póki co nie wiemy kiedy funkcja trafi na pozostałe rynki.

Asystent Google

Źródło: Blog.google

You may also like...