Oppo wciąż stawia na slidery. Firma przedstawiła nowy patent

Chińska firma Oppo opatentowała nowy smartfon typu slider. Przedstawione rendery pokazują model z wysuwaną kamerą przednią oraz podwójną tylną.

Oppo chyba znalazło najlepszy sposób na pozbycie się ze smartfonów niezbyt lubianych notchy oraz dziur w ekranie. Firma w ostatnim czasie stawia na wysuwane kamery, a także na slidery, których w najbliższej przyszłości zamierza produkować znacznie więcej. Sugeruje to najnowszy patent chińskiej firmy, przedstawiający projekt kolejnego urządzenia.

Patent opublikowany przez witrynę LetsGoDigital pokazuje nam urządzenie wyposażone w mechanizm wysuwania podwójnej przedniej kamery. Standardowo jest ona ukryta pod wyświetlaczem, więc nie trzeba go dziurawić oraz zmniejszać powierzchni wcięciami. Gdy jest potrzebna, wówczas wysuwa się i możemy robić selfie lub prowadzić wideorozmowę z naszą rodziną lub przyjacielem. Na tylnym panelu, którego fragment idzie wówczas do góry, widzimy także podwójną kamerę. Jest to oczywiście tylko patent i nie ma żadnej pewności, że producent zechce wykorzystać ten pomysł w nowym produkcie.

Oppo nie ogranicza się jednak tylko do sliderów i bada różne pomysły na ukrycie przednich kamer. Całkiem niedawno firma przedstawiła prototyp smartfona, w którym przednią kamerę ukryto pod wyświetlaczem, tak jak czytniki odcisków palców.

Na razie jest tylko koncepcja, gdyż jakość wykonywanych w ten sposób zdjęć pozostawia nieco do życzenia. W przyszłości może to jednak stać się standardowym wyposażeniem urządzeń mobilnych.

Oppo

Oppo

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...