Oppo ukrywa kamerę w kolejnym smartfonie. Tym razem w zupełnie inny sposób

Firma Oppo zaprezentowało kolejną rewolucję na rynku smartfonów. Jest nią pierwszy na świecie prototyp smartfona z przednią kamerą ukrytą pod wyświetlaczem.

Oppo to producent smartfonów, który nie boi się stosować w swych produktach śmiałych rozwiązań technologicznych. Przedsiębiorstwo wyposaża swe urządzenia w wysuwane mechanizmy kamer. Dzięki temu jej sprzęt prezentuje się bardzo nowocześnie, a wyglądu nie psują żadne notche oraz dziury w ekranie.

Teraz chiński producent poszedł o krok dalej. Zgodnie z obietnicą, podczas MWC Shanghai 2019 zaprezentował pierwszy na świecie smartfon, w którym nie ma widocznej kamery do selfie. Ukryto ją bowiem pod szkłem wyświetlacza, w podobny sposób jak instaluje się czytniki odcisków palców.

Oppo

Dla tego konkretnego urządzenia inżynierowie firmy zaprojektowali specjalny moduł kamery, który umieszczono za materiałem o zwiększonej przezroczystości. W ten sposób obiektyw ukryty za ekranem może rejestrować obraz. Dodatkowo sam obiektyw posiada większą przysłonę w porównaniu do innych smartfonów.

Sprzęt to jednak nie wszystko, gdyż aparat współpracuje dodatkowo ze specjalnymi algorytmami zajmującymi się obróbką obrazu. Usuwa on zamglenia HDR oraz poprawia balans bieli. Firma deklaruje, że dzięki tym rozwiązaniom jakość wykonywanych selfie jest zbliżona do tego co oferują inne smartfony. Miejmy nadzieję, że zapewnienia producenta pokryją się z rzeczywistością.

Oppo

Firma już zapowiedziała, że wykorzysta nową technologię w swych przyszłych produktach. Na razie nie ujawniła jednak, który z modeli dostanie ją jako pierwszy.

Źródło: Twitter.com

You may also like...