Problem z WiFi w iPhonie rozwiąże tylko fabryczny reset

Problem z WiFi, który ma iPhone okazuje się być znacznie poważniejszy. Jego rozwiązanie wymaga od użytkownika przeprowadzenia fabrycznego resetu urządzenia, co oczywiście wiąże się z wymazaniem wszystkich danych.

W zeszłym miesiącu jeden ze specjalistów ds. bezpieczeństwa zauważył, że iPhone ma problem z WiFi. Gdy smartfon próbuje połączyć się z siecią, której nazwa to ciąg znaków, może wyłączyć w nim bezprzewodową łączność. Na szczęście wspomniany bug nie robił żadnych poważniejszych szkód i dało się go pozbyć poprzez reset sieciowych ustawień telefonu.

Ekspert odkrył jednak nowszą wersję buga, która może sprawić użytkownikom znacznie więcej problemów. Specjalista twierdzi, że używając określonego zestawu znaków, da się na stałe wyłączyć WiFi. Co gorsza tym razem problemów nie rozwiąże zwykły reset sieciowych ustawień telefonu.

Oczywiście można poradzić sobie z tym problemem, lecz wymaga to nieco więcej zachodu. Należy bowiem przeprowadzić fabryczny reset urządzenia, co rzecz jasna wiąże się z przywróceniem wszystkich danych z kopii zapasowej.

Jeżeli więc zobaczycie w spisie dostępnych sieci taką o nazwie “%secretclub%power”, to pod żadnym pozorem nie próbujcie się z nią połączyć. Będziecie bowiem musieli przeprowadzić fabryczny reset urządzenia.

Użytkownikom smartfona pozostaje więc mieć nadzieję, że Apple szybko wypuści poprawkę, która definitywnie rozwiąże ten problem. Na razie jednak firma nie zabiera w tej sprawie głosu.

iPhone

Źródło

You may also like...