Smartwatche Galaxy Gear stracą dostęp do Galaxy Store

Właściciele smartwatchy Galaxy Gear muszą je koniecznie zaktualizować do TizenOS. W przeciwnym wypadku stracą dostęp do sklepu z aplikacjami Galaxy Store.

Sprzęt mobilny starzeje się bardzo szybko, więc można powiedzieć, że smartwatch Galaxy Gear jest już dość leciwym produktem. Zegarek pojawił się bowiem na rynku w 2013 roku, oferując swym nabywcom sporą funkcjonalność rozszerzaną dostępnymi w sklepie aplikacjami.

Pewnym zaskoczeniem był fakt, że sprzęt początkowo oferowano z firmowym systemem operacyjnym bazującym na Androidzie, który dopiero rok później zastąpił Tizen OS. Nie wszyscy posiadacze zegarka zdecydowali się jednak na instalację nowej platformy, ale wkrótce będą musieli to zrobić. W przyszłym miesiącu stracą bowiem dostęp do sklepu Galaxy Store.

Samsung poinformował użytkowników produktu, że 5 sierpnia zamknie Galaxy Store dla urządzeń Galaxy Gear. Smartwatch naturalnie nadal będzie działał, lecz po tym dniu nie da się na nim zainstalować lub przeinstalować żadnej aplikacji. Aby więc móc nadal korzystać z aplikacji stworzonych dla zegarka, trzeba będzie zainstalować na sprzęcie system TizenOS.

Trzeba jednak pamiętać, że po instalacji nie będzie już odwrotu. Jeżeli więc uznacie, że instalacja nowego systemu była błędem, to nie da się tego już cofnąć i zostaniecie z nową platformą. Warto także mieć świadomość tego, że nie wszystkie dotychczas używane aplikacje dla zegarka będą dostępne na Tizenie. Da się tam jednak znaleźć zamienniki o zbliżonej funkcjonalności.

Galaxy Gear

Źródło

You may also like...