Motorola Razr to jeden z najładniejszych składanych smartfonów

Po długim oczekiwaniu Motorola wreszcie zaprezentowała swój pierwszy składany smartfon. Jej Motorola Razr wygląda bardzo nowocześnie i oferuje sporą funkcjonalność.

Już od kilku miesięcy wiemy, że Motorola planuje wskrzesić legendarny telefon komórkowy Motorola Razr. Swego czasu jeden z najpopularniejszych telefonów, pojawi się wkrótce w wersji dostosowanej do współczesnych standardów i będzie składanym smartfonem. Producent właśnie oficjalnie go zaprezentował, ujawniając wszelkie szczegóły techniczne nowego sprzętu.

Nowa Motorola ma zupełnie inną konstrukcję niż Samsung Galaxy Fold lub Huawei Mate X. Nawiązuje w ten sposób do oryginalnego modelu, który był telefonem z klapką, a taka konstrukcja zapewnia dużo większą funkcjonalność. Sprzęt ma bowiem wymiary typowego smartfona, zaś po złożeniu zajmuje w kieszeni dużo mniej miejsca. To bardziej logiczne rozwiązanie, niż próba zmiany telefonu w tablet. Gdy sprzęt jest rozłożony, jego wymiary wynoszą 72 x 172 x 6.9 mm, natomiast po złożeniu jest to już tylko 72 x 94 x 14 mm.

Motorola Razr zachwyca wzornictwem

Oczywiście podobnie jak w pierwowzorze, zastosowano tutaj dwa wyświetlacze. Wewnętrzny to panel pOLED o przekątnej 6,2″ oraz proporcjach 21:9 i rozdzielczości 2142 x 876 pikseli. Ekran nazwany przez producenta Flex View składa się w połowie, więc produkt zachowuje się dokładnie jak telefon z klapką.

Nad stworzeniem ekranu pracowali wspólnie inżynierowie Motorili oraz Lenovo. Brali w tym udział ludzie odpowiedzialni za opracowanie zawiasu w notebooku Yoga, gdyż firma nie chciała powtórzyć błędu Samsunga. W rezultacie powstał telefon, na którego krawędziach nie ma żadnych szpar. W przeciwieństwie do Galaxy Fold nie dostanie się tam kurz i wilgoć, która mogłaby uszkodzić panel,.

Oprócz głównego ekranu Flex View, smartfon posiada także dodatkowy wyświetlacz zewnętrzny o nazwie Quick View. Jest on również dotykowy, ma 2,7″ i matrycę OLED o rozdzielczości 600 x 800 pikseli. Jego funkcjonalność jest całkiem rozbudowana. Wyświetlacz pokaże nam powiadomienia i umożliwi odpowiadanie na wiadomości oraz emaile. Gdy natomiast będziemy płacić telefonem, pozwoli nam autoryzować transakcję.

Dodatkowo możemy go używać do kontrolowania odtwarzania muzyki, a także jako wizjer kamery. Zamontowano ją obok ekranu i ma 5 MP, więc znacznie ułatwi wykonywanie selfie. Pozwoli też przeglądać zdjęcia zrobione głównym aparatem. Tylna kamera posiada 16 MP sensor z elektroniczną stabilizacją obrazu oraz laserowym autofokusem.

Pod maską Motorola Razr znajdziemy Snapdragona 710 z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci. Nie jest to więc najmocniejszy sprzęt, ale i tak zapewni wystarczającą wydajność dla większości zadań. Telefon pracuje na Androidzie 9 Pie, a jak zapewnia producent, nie znajdziemy w nim zbędnych aplikacji.

Cztery mikrofony zdecydowanie podniosą komfort korzystania z Google Assistant, zaś 2510 mAh bateria powinna zapewnić optymalny czas działania. Nie naładujemy jej wprawdzie bezprzewodowo, ale 15 W ładowarka powinna w krótkim czasie ją uzupełnić. W smartfonie nie zabrakło też WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0 i GPS, ale nie znajdziemy gniazda słuchawkowego.

Nowa Motorola Razer pojawi się na rynku pod koniec grudnia i będzie kosztowała 1500 dolarów. W Europie będzie można ją dostać również w przyszłym miesiącu.

Motorola Razr

Źródło

You may also like...