Kat Loco uczyni gry wideo jeszcze bardziej realnymi

Firma Kat rozpoczęła zbiórkę funduszy na projekt, który może zrewolucjonizować rynek gier wideo. Jej produkt o nazwie Kat Loco, podniesie bowiem realizm zabawy w cyfrowym świecie.

Rzeczywistość wirtualna już jakiś czas temu wkroczyła na rynek gier wideo. Fani elektronicznej rozrywki mogą zakupić specjalne gogle oraz kontrolery, które znacznie podnoszą realizm zabawy. Dzięki nim gracz czuje się jakby osobiście wkroczył do cyfrowego świata, zaś kontrolery dają mu znacznie większe możliwości interakcji z wirtualną rzeczywistością.

Poziom tej interakcji będzie stale rósł, a przedsmakiem tego co nas czeka jest najnowszy produkt firmy Kat o nazwie Kat Loco. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w gadżetach tworzonych dla graczy, które pozwalają głębiej wkroczyć w cyfrowy świat. Firma ma już na swym koncie Kat Walk, czyli specjalną wielokierunkową bieżnię, dzięki której możemy poruszać się w grze o własnych siłach. Produkt nie sprawdził się jednak ze względu na swą cenę oraz rozmiary, przez które do pokoju gracza nie dało się go zmieścić.

Kat Loco przeniesie nasze ruchy do gry

Kat Loco

Teraz firma powraca ze zbliżonym pomysłem, lecz w zupełnie innym wykonaniu. Jest nim Kat Loco, czyli bardziej poręczny odpowiednik wspomnianej bieżni. Mówimy tu o zestawie sensorów zakładanych na kostki oraz biodra, które rejestrują ruch gracza, przenosząc go następnie do wirtualnej rzeczywistości. Innymi słowy, powstać z gry może chodzić, poruszać się lub ślizgać wykorzystując w tym celu mięśnie gracza. W połączeniu z goglami oraz kontrolerami w każdej dłoni, może to znacznie podnieść realizm doznań zapewnianych przez gry. Użytkownik nie będzie rzecz jasna dosłownie chodził, gdyż obijałby się o ściany. Wystarczy chodzić w miejscu, by urządzenie działało.

Kat Loco

Oczywiście nie musimy cały czas poruszać nogami, aby nasza wirtualna postać przemieszczała się w grze. Dla bardziej leniwych graczy przewidziano tryb Cruise Control. Wystarczy jedynie wyciągnąć jedną nogę przed siebie, a postać będzie się szła do przodu, zaś kierunkiem ruchu można sterować biodrami. System rejestruje też ruch głowy oraz całego ciała, więc bez zmiany kierunku chodu możemy się rozglądać dookoła. Produkt pozwala też cofać się oraz chodzić na boki.

Kat Loco jest kompatybilny z większością systemów VR dostępnych na rynku, jak Vive, Oculus oraz PlayStation VR. A jako że całość zasilana jest bateriami, nie musimy się martwić plączącymi się przewodami. Baterie wystarczą na około 10 godzin zabawy, a potem należy je naładować.

Kat Loco

Produkt dostępny jest na stronie Kickstartera w cenie 119 dolarów za cały zestaw. Pierwsze dostawy będą realizowane już w przyszłym miesiącu.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...