ASUS i Gigabyte pracują nad własnymi goglami VR

Technologia rzeczywistości wirtualnej za kilka lat stanie się jedną z kluczowych gałęzi przemysłu rozrywkowego, więc coraz więcej firm już teraz zaczyna wchodzić w ten biznes, zapewniając mu sprzętowe zaplecze. Należą do nich również ASUS i Gigabyte, które zapowiedziały stworzenie własnych gogli VR.

Jeśli ktoś sądził, że HTC Vive, Oculus Rift lub PlayStation VR, będą jedynymi dostępnymi w sprzedaży goglami VR, to bardzo się pomylił. Tego typu technologia już od przyszłego roku nabierze wiatru w żagle i stanie się kluczową gałęzią branży rozrywkowej, więc na sprzedaży sprzętu z pewnością będzie można wiele zarobić.

Świetny interes w nadchodzącej modzie zwęszyło już wiele firm, a wśród znalazły się także firmy ASUS i Gigabyte, znane przede wszystkim z branży komputerowej. Magazyn Digitimes, powołując się na źródła zbliżone do chińskich dostawców podzespołów twierdzi bowiem, że ASUS planuje stworzenie własnych gogli VR przeznaczonych do swych laptopów dla graczy. Gigabyte Technology również opracowuje podobne urządzenie, które powstaje we współpracy z firmą 3Glasses, specjalizującą się w tej technologii.

Oba przedsiębiorstwa na razie nie potwierdziły oficjalnie tych planów, jednakże Digitimes twierdzi, że gotowe urządzenia pojawią się w sklepach już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło: Digitimes.com

You may also like...