Nanoleaf Elements – inteligentne oświetlenie dla domu

Firma Nanoleaf zaprezentowała kolejną wersję inteligentnego oświetlenia domowego. Produkt nazywa się Nanoleaf Elements i jest bardzo elegancki oraz dyskretny.

Kilkanaście lat temu domowe oświetlenie było całkiem zwyczajne i sprowadzało się jedynie do wolframowych żarówek. Pojawienie się LED’ów, całkowicie je odmieniło, otwierając przed producentami zupełnie nowe możliwości. Obecnie oświetlenie naszych domów wcale nie musi być oczywiste i często na pierwszy rzut oka wcale go nie przypomina.

W takich gadżetach specjalizuje się firma Nanoleaf, która zaprezentowała właśnie swój najnowszy produkt o nazwie Nanoleaf Elements. Wygląda jak sześciokątne drewniane panele stworzone do ozdabiania ścian, lecz w rzeczywistości jest inteligentnym oświetleniem o sporych możliwościach.

Wymiary paneli wynoszą 20 x 9 x 0,6 cm, przy czym z rekomendowanym systemem ich mocowania, grubość wzrasta do około 1 cm. Natomiast waga każdego elementu to 208 gramów. Każdy moduł oświetlenia wyposażono w panel dotykowy, który umożliwia zmianę koloru oraz jasności światła. Produkt współpracuje również z Music Sync, a wówczas oświetlenie będzie reagowało na odtwarzaną muzykę. Możemy też sterować nim za pomocą firmowej aplikacji lub komend głosowych.

Nanoleaf Elements

Wbudowane w panel źródło światła nie jest szczególnie jasne, gdyż ma tylko 22 lumeny, a więc nie sprawdzi się jako główne oświetlenie pokoju. Idealnie spisuje się natomiast jako oświetlenie nastrojowe. Niestety w porównaniu do poprzedniego produktu, ten nie posiada tego samego systemu RGBW, więc ilość kolorów jest mocno ograniczona. W zasadzie dostępne są tylko dwa, mianowicie zimny biały lub ciepły biały.

Nanoleaf Elements

Podstawowy zestaw Nanoleaf Elements zawiera 7 paneli oraz 7 płytek mocujących. Znajdziemy w nim również 8 kawałków dwustronnej taśmy i 8 przewodów pozwalających połączyć ze sobą panele oraz spiąć je z kontrolerem. Nie zapomniano też o zasilaniu oraz kontrolerze. Taki pakiet producent wycenił 300 dolarów. Jeśli natomiast chcielibyśmy go rozbudować, to za 100 dolarów dostaniemy 3 dodatkowe panele z akcesoriami.

Źródło

You may also like...