iOS 14.6 znacznie szybciej wyczerpie baterię iPhone’a

Apple znowu ma problemy z szybkim wyczerpywaniem się baterii smartfonów. Tym razem ich przyczyną jest najnowsza aktualizacja systemowa iOS 14.6, którą producent niedawno udostępnił swym użytkownikom.

Aktualizacje smartfonów zasadniczo mają usprawnić ich działanie, lecz często zdarza się, że przynoszą zupełnie odwrotny skutek. Na przykład użytkownicy sprzętu Apple powinni już przyzwyczaić się do tego, że kolejne aktualizacje iOS przyspieszają wyczerpywanie się akumulatora smartfona.

Producent nie może sobie z tym problemem poradzić już od wielu lat i właśnie objawił się ponownie w najnowszej aktualizacji iOS 14.6. Użytkownicy iPhone’ów, po instalacji aktualizacji zaczęli skarżyć się na znacznie krótszy czas działania sprzętu.

Jeden z właścicieli skarży się na oficjalnym forum, że rano jego iPhone 11 był całkowicie wyczerpany. I to pomimo faktu, że poprzedniego wieczora wyłączył WiFi, Bluetooth, odświeżanie aplikacji w tle, a także hotspota. Użytkownik twierdzi, że naładował smartfona o godzinie 18.00 i tego dnia już więcej go nie używał. Tymczasem po przebudzeniu o godzinie 10.00, czyli 16 godzin później, w baterii nie było już energii.

Inni użytkownicy sugerują, że po instalacji aktualizacji takie zachowanie smartfona jest normalne. Ich zdaniem w tle system wykonuje wiele działań, które mogą podnosić zużycie energii, lecz za dzień lub dwa sytuacja powinna powrócić do normy. Niestety ta teoria nie ma potwierdzenia w faktach, gdyż liczba skarg rośnie i coraz więcej użytkowników zgłasza ten problem.

Apple dotąd nie zabrało głosu w tej sprawie, więc trudno powiedzieć co producent zrobi, by wyeliminować problem. Firma na razie jest na wczesnym etapie testowania iOS 14.7. Ale nie da się wykluczyć, że wkrótce udostępni iOS 14.6.1, które być może naprawi tę usterkę.

Na razie lepiej jednak zrezygnować z instalacji najnowszej aktualizacji, do momentu aż producent nie zajmie się tą sprawą.

iOS 14.6

Źródło

You may also like...