Konkurent Ubera pokazał pierwszy rower elektryczny

Lyft, po dwóch latach prac rozwojowych zaprezentował swój pierwszy rower elektryczny. Jest nie tylko bardzo funkcjonalny, ale również wyposażony w nowinki technologiczne.

Lyft to jeden z największych konkurentów Ubera, który dotychczas skupiał się głównie na przewozie osób. Firma od pewnego czasu planuje jednak rozszerzyć działalność o przewóz osób jednośladami. Właśnie mamy okazję obejrzeć efekt dwuletnich prac rozwojowych, gdyż przedsiębiorstwo zaprezentowało właśnie swój pierwszy rower elektryczny.

Jest to prosta, lecz bardzo nowoczesna konstrukcja, która zapewnia wygodę oraz łatwość obsługi. Jednoślad napędza 500 W silnik, który wspiera użytkownika wyłącznie wtedy, gdy jest to potrzebne, np., podczas przejazdów mostami lub podjazdów na wzniesienia. Jego moc przenosi na koła jednobiegowa skrzynia biegów. Idealnie dostrojono ją do wszystkich prędkości oraz rodzajów drogi i nie wymaga żadnych ręcznych ani automatycznych przełączeń biegów.

Producent zadbał też o wygląd, dlatego baterię wystarczającą na przejechanie 90 km oraz okablowanie zintegrował z ramą roweru, dzięki czemu konstrukcja jest bardzo spójna. Nie zapomniał też o bezpieczeństwie, dlatego pojazd wyposażono oświetlenie LED, a także pomalowano go odblaskową farbą. W ten sposób użytkownik jest lepiej widoczny dla mijających go kierowców.

Jednoślad dysponuje również pokładowymi sensorami bezpieczeństwa, monitorującymi każdy podsystem, w tym hamulce oraz baterie. Są też hydrauliczne hamulce zapewniające gładsze zatrzymanie przy użyciu mniejszej siły. W kierownicę wbudowano natomiast ekran LCD oraz głośniki, które uczą użytkownika jak odblokować jednoślad, zaparkować go itp. Oprócz tego ekran prezentuje informacje o prędkości, dystansie oraz stanie naładowania baterii.

Lyft nie zamierza jednak sprzedawać tego jednośladu, lecz wykorzysta go w systemach rowerów miejskich. Innymi słowy, będzie go można wypożyczać na minuty.

rower elektryczny

Źródło

You may also like...