Huawei G9 Lite debiutuje w Chinach

Koncern Huawei już za kilka dni wprowadzi do sprzedaży na rodzimym rynku, swój najnowszy smartfon G9 Lite. Urządzenie oferowane będzie w dwóch wersjach, wyposażonych w firmowy procesor Kirin 650 oraz Qualcomm Snapdragon 617.

Huawei G9 Lite wyposażone zostało w 5,2″ ekran dotykowy o rozdzielczości 1080p, który zajmuje 76,4% powierzchni przedniej części smartfona i jak widać na poniższych zdjęciach, ma bardzo cienką ramkę otaczającą go po bokach.Serce tego modelu jest podwójne i zależy od jego wariantu. W jednym z nich producent zastosował własną ośmiordzeniową jednostkę Kirin 650, natomiast w drugim zdecydował się na sprawdzoną jednostkę Qualcomma, mianowicie Snapdragona 617.

To jedyne różnice pomiędzy tymi modelami, gdyż reszta podzespołów jest już taka sama. Oba dysponują 3 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można powiększyć kartą microSD do maksymalnie 128 GB.

Smartfony mają także w 13 Mpix kamery tylne oraz 8 Mpix przednie, jak również czytniki odcisków palców umieszczone na tylnym panelu, zabezpieczające sprzęt przed niepowołanym dostępem. Użytkownik tych smartfonów z internetem może łączyć się poprzez standard LTE, a także korzystać z WiFi, Bluetooth oraz GPS’u, jak również dwóch kart SIM.

Huawei G9 Lite dostępny jest w kolorze białym, złotym oraz czarnym i kosztuje 245 dolarów. Jego premierę zaplanowano na 13 maja.

Źródło: Fonearena.comYou may also like...