Twitter wprowadza klucz sprzętowy do ochrony konta

Twitter postanowił podnieść poziom ochrony konta użytkowników. Firma wprowadza klucz sprzętowy na USB, który zabezpiecza je przed przejęciem.

Nasze konta w mediach społecznościowych, są bardzo łakomym kąskiem dla hakerów, gdyż są dla ich działań niezwykle przydatne. Mogą bowiem służyć do rozsyłania spamu oraz infekowania innych urządzeń. Nikt bowiem nie spodziewa się, że otrzymany od przyjaciela linik, może w rzeczywistości stanowić duże zagrożenie.

Większość portali oferuje więc dwuskładnikowe systemy logowania, wykorzystujące hasło oraz dodatkowy kod wysyłany na smartfona. Nie jest to jednakże rozwiązanie w pełni bezpieczne, gdyż istnieją różnego rodzaju malware, które mogą przechwycić dodatkowy kod i przesłać do hakerów. Twitter wprowadza więc nową, znacznie bezpieczniejszą metodę ochrony konta, a jest nią klucz sprzętowy.

Urządzenie podpinane jest do portu USB naszego komputera i bez niego zalogowanie się będzie niemożliwe. Dzięki temu haker nawet po zdobyciu hasła, nie będzie w stanie dostać się do konta, gdyż autoryzacja bez klucza nie uda się. Oczywiście portal nie ma własnego klucza, ale użytkownik może skorzystać z praktycznie dowolnego urządzenia tego typu, np. Yubikey. Wystarczy tylko przypisać go do konta w opcjach ustawień.

Taki poziom ochrony nie jest może zbyt użyteczny dla zwykłych użytkowników, lecz na pewno przyda się różnym firmom oraz celebrytom mającym miliony fanów, którzy muszą chronić swe marki.

klucz sprzętowy

Źródło: Twitter.com

You may also like...