Nepal zakazuje PlayerUnknown’s Battlegrounds gdyż jest zbyt uzależniająca

Mieszkańcy Nepalu legalnie nie zagrają w popularną grę PlayerUnknown’s Battlegrounds. Rząd zakazał tej gry, gdyż jest zbyt uzależniająca dla dzieci i młodzieży.

PlayerUnknown’s Battlegrounds to obok Apex Legends i Fortnite, jedna z najpopularniejszych przedstawicielek gatunku battle royal. Tytuł jest znany na całym świecie, jednakże w niektórych miejscach okazuje się zbyt popularny.

Rząd Nepalu właśnie ogłosił nałożenie zakazu na wspomniany tytuł, gdyż zbyt mocno uzależnia od siebie dzieci oraz młodzież. Decyzję ogłosił Asndrip Adhikari, dyrektor Nepalskiego Urzędu Telekomunikacyjnego, zaś zakaz oficjalnie wszedł w życie w czwartek. Obejmuje wszystkich operatorów telekomunikacyjnych, a także dostawców internetu, którzy muszą zablokować dostęp do gry dla swych klientów.

Adhikari wyjaśnił, że zakaz wprowadzono na żądanie rodziców, którzy uważają, że gra zbyt mocno zajmuje uwagę ich dzieci. Poświęcają jej za dużo czasu, zaniedbując inne obowiązki, w tym także naukę.

Nie wiadomo jak skuteczny będzie nałożony właśnie zakaz. Możemy bowiem śmiało założyć, że wielu fanów tej produkcji użytkowników zdecyduje się przestawić się na VPN’y. Tego typu systemy pozwalają bowiem bardzo skutecznie omijać podobne blokady. Na razie jest jednak zbyt wcześnie, by dało się to ocenić.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Źródło: Reuters.com

You may also like...