Nowa platforma wideo Disney+ oficjalnie zapowiedziana

Poznaliśmy szczegóły oferty oraz cennik nowej platformy streamingowej Disney+. Jej oficjalnej rynkowej premiery możemy oczekiwać 12 listopada.

Już jesienią tego roku oficjalnie wystartuje poważna konkurencja dla Netflixa, którą jest serwis Disney+. Nowa platforma streamingowa amerykańskiego giganta doczekała się właśnie oficjalnej prezentacji. Dzięki temu możemy zapoznać się z jej ofertą oraz dowiedzieć się ile kosztuje abonament.

Początkowo dostęp do nowej platformy otrzymają wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Jej premierę w USA zaplanowano na 12 listopada. Jeszcze trochę trzeba więc będzie poczekać na możliwość skorzystania z nowej usługi. Disney nie wyklucza, że z biegiem czasu serwis pojawi się także na innych rynkach, lecz na razie koncern nie zagłębiał się w ten temat. Nie wiemy więc w których krajach będzie dostępny oraz kiedy nastąpi jego premiera.

Na subskrybentów czeka olbrzymia biblioteka własnych produkcji Disney’a. Oczywiście oferta nie będzie ograniczała się tylko do tego. Firma już zapowiedziała ponad 25 oryginalnych seriali. A także 10 filmów oraz dokumentów, które dołączą do oferty jeszcze w tym roku. Koncern zapewnia, że będą pochodziły od bardzo kreatywnych twórców.

Wysokość abonamentu największym atutem Disney+

Wśród oryginalnych treści subskrybenci otrzymają m.in., trzy seriale od Marvel Studios, dokument Frozen 2 od Disney’a oraz krótkie serie bazujące na kultowym Toy Story Pixara. W planach są także dwa seriale National Geographic oraz film od Disney Television Animation. Do oferty dołączą również zapowiedziany wcześniej serial The Mandalorian osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz serial Loki od Marvels Studios. W pierwszym roku dostępności usługi, widzowie otrzymają również dostęp do wszystkich 30 sezonów kultowego serialu The Simsons, a dodatkowo ponad 7500 odcinków seriali i ponad 500 kinowych hitów.

Z platformy Disney+ będzie można korzystać na wielu różnych urządzeniach, począwszy od telewizorów, poprzez konsole do gier, przystawki telewizyjne, a kończąc na sprzęcie mobilnym. Serwis zaoferuje również wsparcie dla 4K HDR.

Najlepszą wiadomością dotyczącą Disney+ jest jednak cena samej usługi. Abonament wyniesie bowiem jedyne 6,99 dolarów miesięcznie lub 69,99 dolarów rocznie. To zdecydowanie mniej niż kosztuje Netflix, więc będzie to bardzo groźny konkurent dla innych serwisów streamingowych. Cena subskrypcji może być jednak jeszcze niższa, jeśli zakupi się ją w pakiecie z Hulu czy ESPN+. Nie wiemy jednak dokładnie ile w ten sposób będzie można zaoszczędzić.

Disney+

Źródło: Thewaltdisneycompany.com

You may also like...