Google planuje zmiany systemu aktualizowania Androida

Google chce podnieść funkcjonalność systemu aktualizowania platformy Android. Być może wkrótce, dystrybucja nowych poprawek będzie się odbywała poprzez Google Play Store.

Obecny system aktualizowania platformy mobilnej koncernu Google, nie należy do najlepszych. Duża defragmentacja rynku sprawia, że praktycznie każdy producent ma własny system aktualizacji, który całkowicie różni się od konkurencji. Z punktu widzenia użytkownika oznacza to, często wielomiesięczne oczekiwanie na nową aktualizację systemową, a czasem brak pewności, że się takową otrzyma.

Obecnie działa to w taki sposób, że czasem dostajemy powiadomienie, iż aktualizacja oczekuje na pobranie. Niekiedy musimy jednak ręcznie sprawdzać w ustawieniach urządzenia, gdyż powiadomienie wbrew pozorom nie jest regułą. Stąd też wielu użytkowników nawet nie ma pojęcia, że mogą pobrać jakąś nową aktualizację. Rozwiązanie to nie jest najlepsze, dlatego producent oprogramowania planuje to zmienić.

W najnowszej wersji Google Play Store znaleziono bowiem ciekawą informację. Sugeruje bowiem, że w przyszłości aktualizacje systemu mogą odbywać się właśnie za pośrednictwem sklepu, razem z typowymi aktualizacjami aplikacji. Informacja nie jest jeszcze oficjalna, więc nie wiemy kiedy miałoby to nastąpić.

Nie da się jednak ukryć, że takie rozwiązanie mogłoby zaoferować znacznie większą wygodę użytkowania sprzętu. Użytkownik nie musiałby już ręcznie sprawdzać obecności aktualizacji, gdyż jego rola sprowadzałaby się do wciśnięcia jednego przycisku.

Google Play Store

Źródło: 9to5google.com

You may also like...