Nowe opcje personalizacji w Google Maps

Aplikacja Google Maps doczekała się kolejnych ulepszeń. Tym razem Google skupiło się na opcjach personalizacji dostępnych funkcji i dopasowaniu ich do potrzeb użytkownika.

W ciągu ostatnich miesięcy Google wprowadziło wiele usprawnień do swej flagowej aplikacji Google Maps, wzbogacając ją o sporo nowych możliwości. Teraz wypuściło kolejną aktualizację, która dodatkowo podnosi funkcjonalność tego narzędzia, umożliwiając lepsze dopasowanie go do potrzeb użytkownika.

Nowa aktualizacja skupia się przede wszystkim na personalizacji funkcji. Ułatwia więc znalezienie miejsca, w którym można zjeść obiad, czy też wypić drinka. W tym celu przebudowano zakładkę Odkrywaj, oferującą obecnie rekomendację dla restauracji i barów znajdujących się w naszym pobliżu. Rekomendacje bazują na opiniach ekspertów oraz własnym algorytmie Google, by dostarczać użytkownikowi jak najlepsze dane. Co więcej, nie ograniczają się one tylko do miejsc, w których można się napić się kawy i najeść, ale również dostarczają informacje o wydarzeniach oraz atrakcjach dostępnych w pobliżu. Rekomendacje można także ustawić na obszarze całego miasta lub też miejsca, do którego planujemy się wybrać.

Mapy śledzą też miejsca, które odwiedzamy. Jeśli więc często będziemy zaglądać do jakiej restauracji lub baru i mamy włączoną historię lokalizacji, wówczas na mapie pokazana zostanie procentowa ocena pokazująca jak bardzo lubimy dane miejsce. Dostarczają nam również informacje o zbliżających się otwarciach nowych restauracji, lokalach najlepiej ocenianych przez użytkowników itp.

Nowe funkcje są już dostępne dla platform Android oraz iOS, jednak część z nich oferowana jest na razie tylko smartfony z systemem stworzonym przez Google. Na razie dystrybucja aktualizacji dopiero się rozpoczęła, więc chwilę potrwa zanim dostaną ją użytkownicy z wszystkich krajów.

Google Maps

Google Maps

Źródło: Blog.google

You may also like...