Sony Xperia C6 Ultra na nowym wideo

Moda na selfie zaczyna wpływać też na producentów smartfonów, którzy dopasowują do niej swój sprzęt. Przykładem takiego wpływu jest Sony Xperia C6 Ultra, która otrzyma przednią kamerę o rozdzielczości aż 16 Mpix.

Do tej pory znaczenie przednich kamer w smartfonach było stosunkowo niewielkie i producenci skupiali się jedynie na dopracowaniu tylnych kamer, gdyż to właśnie one muszą robić dobre zdjęcia.Wzrost popularności selfie, do których wykorzystywane są przednie aparaty sprawił jednak, że producenci zaczęli dostosowywać do niej swój sprzęt dbając o to, aby użytkownicy wychodzili dobrze na tych fotografiach. Firma Sony również zamierza podążyć w tym kierunku i swój najnowszy model smartfona Xperia C6 Ultra, wyposaży w przednią kamerę o rozdzielczości aż 16 Mpix.

Dodam, że będzie to drugi smartfon na rynku wyposażony w tak dużą przednią kamerę, gdyż w marcu pojawił się w sprzedaży OPPO R9, którego przednia kamera Pegasus ma dokładnie taką samą rozdzielczość.

Sony Xperia C6 Ultra jest dość sporym urządzeniem, jego wymiary wynoszą 164,2 mm x 79,4 mm x 8,4 mm, więc jest nieco cieńsze od swego poprzednika Xperii C5 Ultra. Smartfon ma 6-calowy ekran Full HD, procesor MediaTek MT6755 1,9 GHz, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci flash rozszerzanej kartą microSD. Przednia kamera, jak już wspomniałem, ma 16 Mpix, natomiast tylna 20 Mpix, co biorąc pod uwagę świetne sensory Sony, zwiastuje dobrą jakość zdjęć.

Zobacz najtańsze smartfony z Androidem

Na razie dokładna specyfikacja techniczna tego modelu nie jest jeszcze znana, ale Sony na pewno niebawem zechce go wprowadzić do sprzedaży, więc wkrótce powinniśmy ją poznać.

Źródło: Nowhereelse.frYou may also like...