iFixit zagląda do Huawei Mate 20 Pro. Jego naprawa nie jest łatwa

Eksperci z witryny iFixit rozebrali najnowszego flagowca Huawei Mate 20 Pro, oceniając go pod kątem samodzielnej naprawy. Telefon nie jest pod tym kątem zbyt przyjazny.

Naprawa nowoczesnych smartfonów nie należy do tanich, więc użytkownicy starają się maksymalnie obniżyć jej koszty. Pomaga w tym witryna iFixit, która sprawdza sprzęt pod kątem samodzielnej naprawy sprzętu. Tym razem wzięli na warsztat najnowszy flagowiec Huawei Mate 20 Pro.

Smartfon kosztuje niemal 4000 zł, więc możliwość samodzielnej naprawy byłaby bardzo pożądana. W przypadku tego sprzętu nie jest to jednak takie proste. Już sama wymiana baterii może sprawić spore trudności, ze względu na zastosowanie sporej ilości kleju. Na szczęście możliwość usunięcia tylnego skanera odcisków palców, minimalizuje ryzyko uszkodzenia sprzętu podczas wycinania tego kleju.

Plusem jest zastosowanie standardowych śrubek Philipsa do mocowania płyty głównej. przez co nie potrzebujemy specjalnych narzędzi. Problemem jest jednak wykorzystanie dużej liczby elastycznych złącz, które trzeba najpierw rozpiąć, a potem ponownie podłączyć. Rozbieranie telefonu wymaga więc niezwykle dużej ostrożności, co zabiera masę czasu.

Przez wszystkie te zabiegi, samodzielna naprawa Huawei Mate 20 Pro nie jest czynnością łatwą i wymaga doświadczenia. iFixit przyznało więc temu modelowi ocenę tylko 4 punktów na 10 możliwych. Z pełną treścią recenzji zapoznacie się na tej stronie.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Źródło: iFixit.com

You may also like...