Tencent zadba o zdrowie dzieci. Firma ograniczy im czas grania na smartfonach

Chińska firma Tencent nie chce by dzieci spędzały tyle godzin, grając na swych smartfonach. Zamierza więc weryfikować ich tożsamość oraz wiek, by odpowiednio ograniczyć czas zabawy.

Wielu rodziców nie chce, by dzieci godzinami siedziały przyklejone do swych smartfonów. Stara się więc na różne sposoby ograniczyć im dostęp do sprzętu. Oczywiście istnieją różnego rodzaju blokady rodzicielskie, jednak ich skuteczność bywa różna. Sprytne dzieci coraz częściej uczą się bowiem je obchodzić.

Problem jest szczególnie duży w Chinach, gdzie masa osób nie może żyć bez urządzeń mobilnych. Dotyczy to również dzieci, spędzających każdego dnia wiele godzin przy ulubionych grach. Firma Tencent, jeden z największych wydawców w tym kraju, postanowiła więc opracować nową metodę ograniczania dzieciom czasu spędzanego ze smartfonem.

Jak donoszą dziennikarze The Wall Street Journal, firma planuje weryfikować tożsamość oraz wiek użytkowników gier. Jeśli nie jest on pełnoletni, wówczas czas aktywności wyświetlacza zostanie odpowiednio ograniczony. W przypadku gdy dokument tożsamości pokaże, że osoba ma 12 lat lub mniej, to w godzinach od 8:00 do 21:00 czas grania ma być ograniczony do jednej godziny. Gdy użytkownik jest w wieku 13-18 lat, wówczas będzie mógł bawić się przez dwie godziny.

Nowa funkcja na razie dostępna jest w grze Honor of Kings, jednakże do końca tego roku otrzyma ją co najmniej 10 gier. Natomiast w przyszłym roku, będzie ją musiała posiadać każda nowa gra. Pojawiają się wprawdzie obawy dotyczące ochrony prywatności, ale Tencent ma nadzieję, że uda się je rozwiać.

Tencent

Źródło: Wsj.com

You may also like...