Android będzie wspierał składane smartfony. Google już się do tego szykuje

Google potwierdziło, że już niebawem Android będzie w pełni wspierał składane smartfony. Firma zakłada, że takich urządzeń pojawi się w przyszłości znacznie więcej.

Wczoraj Samsung zaprezentował Infinity Flex Display, czyli wyświetlacz, który znajdzie się w jego składanym smartfonie. Koreański koncern nie jest jednak jedynym, który pracuje nad tego typu urządzeniem.

Aby takie składane smartfony mogły w pełni funkcjonować, ich nietypowym wyświetlaczom obsługę musi zapewnić system operacyjny. Google już zapowiedziało, że się tym zajmie, co zdążył już potwierdzić przedstawiciel koncernu Dave Burke. Szef działu inżynierów amerykańskiego koncernu, podczas konferencji 2018 Android Dev Summit poinformowął, że Android wkrótce zacznie w pełni wspierać składane smartfony. Firma wierzy bowiem, że ze względu na swą wysoką funkcjonalność, urządzenia te niebawem staną się niezwykle popularne.

Wsparcie zapewnione przez Google będzie pomocne nie tylko dla użytkowników. Dzięki temu będą bowiem mogli w pełni wykorzystać nowy sprzęt. Przyda się też deweloperom, którzy bez zbędnego wysiłku dostosują do niego własne aplikacje.

Co ciekawe, Burke zasugerował także, że programy będą reagowały na składanie i wyświetlanie ekranu. Umożliwi to stworzenie zupełnie nowych możliwości ich obsługi. Nie chciał jednak wdawać się w szczegóły, więc na konkrety musimy jeszcze trochę poczekać.

składane smartfony

Źródło: 9to5google.com

You may also like...