Uncharted: Fortune Hunter: konsolowy hit na smartfony

Od kilku dni posiadacze konsol PlayStation 4 mogą grać w Uncharted 4: A Thief’s End, najnowszą odsłonę popularnej serii przygodowej. Na smartfony wprawdzie ta gra nie wyszła, ale posiadacze urządzeń mobilnych mogą pobrać jej spin-off zatytułowany Uncharted: Fortune Hunter.

Wprawdzie na smartfony rzadko ukazują się konwersje hitów znanych z pecetów lub konsol, jednak producenci popularnych gier, często tworzą na nie spin-offy, promujące ich najbardziej znany tytuł.Tak było m.in. z mobilną grą Fallout Shelter, którą Bethesda przygotowała dla fanów serii Fallout i tak jest również z najnowszą propozycją studia Naughty Dog, zatytułowaną zatytułowany Uncharted: Fortune Hunter, będącą spin-offem serii Uncharted, której najnowsza odsłona jutro będzie mieć swą oficjalną premierę.

Uncharted: Fortune Hunter nie jest dynamiczną grą akcji, jak jej pierwowzór, lecz grą logiczną, w której wcielając się w Nathana Drake’a, będziemy poszukiwać pirackich skarbów, przeżywać przygody oraz walczyć ze złodziejami rabującymi artefakty. Tak jak w przypadku innych gier logicznych, czeka na nas mnóstwo pułapek oraz łamigłówek do rozwiązania.

Rozgrywka w Uncharted: Fortune Hunter jest bardzo zbliżona do gry Lara Croft GO, choć osadzona w innym uniwersum. Co więcej, gra jest całkowicie darmowa, aczkolwiek wyposażona w system mikrotransakcji, więc warto kontrolować swe wydatki.

Uncharted: Fortune Hunter dostępne jest w App Store oraz Google Play Store.

Źródło: Ubergizmo.comYou may also like...