Google kupuje Fitbit za 2.1 mld dolarów

Popularny producent smartbandów już wkrótce zmieni właściciela. Firma Fitbit niebawem przejdzie pod skrzydła koncernu Google, który zapłaci za nią 2,1 mld dolarów.

Niedawno pojawiły się plotki sugerujące iż Google ma chrapkę na firmę Fitbit, jednego z najbardziej znanych producentów smartbandów. Doniesienia okazały się prawdziwe, gdyż obie firmy oficjalnie potwierdziły osiągnięcie porozumienia w sprawie przejęcia. Jeśli zgodzą się na nie również akcjonariusze producenta opasek oraz agencje zajmujące się regulacją rynku, to firma zmieni właściciela za kwotę 2,1 mld dolarów.

Sfinalizowanie umowy odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Obie firmy już teraz postanowiły jednak odpowiedzieć na pytania użytkowników obawiających się, że mogą utracić wsparcie. Koncerny wyjaśniły, że opaski fitness nadal będą miały zapewnione pełne wsparcie dla platform iOS oraz Android. Ich właściciele nie muszą więc martwić się tym, że któregoś dnia opaska przestanie współpracować ze smartfonem.

Fitbit obiecuje również zachować dotychczasową politykę prywatności oraz ochrony danych użytkowników. Zapewnia więc, że wszystkie informacje dotyczące zdrowia oraz samopoczucia zebrane przez opaski, nie będą wykorzystane w reklamach Google. Firmy obiecują też przejrzystość w kwestii rodzaju gromadzonych danych oraz ich wykorzystania.

Nie ma też mowy o sprzedaży danych osobowych firmom trzecim. Natomiast użytkownicy będą mogli ocenić oraz skasować zgromadzone o nich informacje, przechowywane na serwerach Google.

Fitbit

Źródło

You may also like...