WhatsApp nie będzie ograniczało funkcjonalności kont

WhatsApp postanowiło wycofać się z kontrowersyjnego pomysłu ograniczania funkcjonalności kont osobom, które nie zaakceptują nowego regulaminu. Nie będzie więc żadnych zmian.

Od pewnego czasu WhatsApp stara się zmusić swych użytkowników do akceptacji kontrowersyjnego regulaminu dotyczącego prywatności. Zakłada on udostępnianie Facebookowi danych użytkowników komunikatora, co jak można się domyśleć nie spodobało się wielu osobom.

Zmiany spowodowały gigantyczny odpływ użytkowników i w krótkim czasie komunikator porzuciło ponad 100 mln osób. Skorzystał na tym konkurencyjny Telegram, do którego przeszło wiele z nich.

Pozostali użytkownicy nie byli chętni do akceptacji regulaminu, więc komunikator postanowił ich do tego zmusić. Zdecydował, że jeśli nie zrobią tego do 15 maja, wówczas będą musieli liczyć się z poważnym ograniczeniem funkcjonalności swych kont. Ograniczenia byłyby wprowadzane stopniowo, aż do całkowitego braku możliwości korzystania z usługi.

Pomysł rozpętał w mediach niemałą burzę, zaś na firmę spłynęła fala krytyki, która wymusiła na niej zmianę zdania. WhatsApp w wydanym oświadczeniu poinformował o rezygnacji z kontrowersyjnego planu. Po dyskusji z różnymi władzami oraz ekspertami od prywatności, firma uznała, że nie będzie ograniczała funkcjonalności kont dla osób, które nie zaakceptowały nowego regulaminu. Zamiast tego będzie od czasu do czasu przypominać użytkownikom o wprowadzonych zmianach.

Firma zapewnia, że powiadomienia nie będą stałe. Można więc założyć, że pojawią się od czasu do czasu, ale nie na tyle często, aby były uciążliwe.

WhatsApp

Źródło

You may also like...