Face Unlock OnePlus 5T zostanie usprawnione

Pete Lau, dyrektor generalny firmy OnePlus obiecuje, że funkcja Face Unlock obecna w modelu OnePlus 5T zostanie usprawniona. Trudniej będzie ją oszukać.

Jedną z nowości, którą otrzymał wprowadzony kilka dni temu do sprzedaży OnePlus 5T, jest funkcja Face Unlock. To opcja pozwalająca odblokować telefon przy pomocy twarzy właściciela.

Nie jest to jednak tak zaawansowane technologicznie rozwiązanie jak te, które otrzymał iPhone X, gdyż nie bazuje na specjalnej kamerze. Firma doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że nie zapewni użytkownikowi pełnego bezpieczeństwa, dlatego nigdy nie zamierza jej używać z takimi systemami jak Android Pay oraz innymi bankowymi aplikacjami. Funkcja została wykorzystana jedynie dla wygody użytkownika, gdyż czytnik odcisków palców zniknął z przedniego panelu telefonu i został przeniesiony na tylny. Dlatego teraz może korzystać z Face Unlock w zastępstwie skanera biometrycznego.

Nie znaczy to jednak, że system jest bezużyteczny. Technologia wykorzystuje 100 punktów na twarzy właściciela, by potwierdzić czy należy do posiadacza sprzętu. Wykonuje także specjalne pomiary w celu określenia czy ma do czynienia z prawdziwą twarzą, czy też maską. A po pięciu nieudanych próbach odblokowania telefonu, deaktywuje się i wówczas trzeba użyć kodu lub odcisku palca.

Producent zamierza jednak dodatkowo podnieść poziom bezpieczeństwa nowej funkcji i przygotowuje już nową aktualizację, która powinna usprawni jej działanie. Dzięki temu funkcja zidentyfikuje i odrzuci selfie, a także będzie gromadzić takie dane jak ilość światła odbijanego od twarzy czy też emitowanego przez wyświetlacz, odbicia generowane przez ekran itp. Pozwoli to dokładniej identyfikować użytkownika i zapobiegnie próbom podszycia się pod niego.

Face Unlock nigdy nie zapewni takiego poziomu bezpieczeństwa jak Face ID, ale może być ciekawą alternatywą dla odcisku palca.

Face Unlock

Źródło: Oneplus.net

You may also like...