Bose pomoże niedosłyszącym lepiej słyszeć otaczające dźwięki

Firma Bose wprowadza na rynek najnowszy produkt dla niedosłyszących. SoundControl Hearing Aid jest pierwszym tego typu urządzeniem, które nie wymaga wizyty u lekarza.

Istnieje wiele chorób związanych z rozwojem cywilizacyjnym, a jedną z nich jest bez wątpienia utrata słuchu. Żyjemy w coraz głośniejszym środowisku, co nie pozostaje bez wpływu na nasz słuch, który coraz bardziej się pogarsza. Oczywiście istnieją aparaty słuchowe, które mogą w takim wypadku pomóc, jednak jest to sprzęt medyczny wymagający uprzedniej wizyty u lekarza.

Na rynku pojawiają się jednak urządzenia wzmacniające słuch, które można kupić bez żadnych dodatkowych formalności. Jednym z nich jest SoundControl Hearing Aid, które wprowadza na rynek firma Bose specjalizująca się w sprzęcie audio.

Ten gadżet jest nie tylko lekki, ale też na tyle mały, aby zbytnio nie rzucać się w oczy, gdyż skrywa się za naszymi uszami. Istotne jest również to, że urządzenie można dostosować do indywidualnych potrzeb, personalizując jego ustawienia. Cały proces dostosowania sprzętu do użytkownika zajmuje około 30 minut i odbywa się za pomocą mobilnej aplikacji. Ustawienia pozwalają np., skupić się na określonych głosach, lub też odbierać wszystkie otaczające nas dźwięki.

SoundControl Hearing Aid nie jest jednak sprzętem tanim, gdyż kosztuje aż 850 dolarów. Biorąc pod uwagę fakt, że ceny medycznych aparatów słuchowych wynoszą od 1 tys. do nawet 8 tys. zł, oferta wydaje się całkiem atrakcyjna.

SoundControl Hearing Aid

Źródło

You may also like...