WhatsApp odbierze użytkownikom dostęp do ich kont

Użytkownicy komunikatora WhatsApp będą musieli zgodzić się na udostępnienie danych Facebookowi. W przeciwnym wypadku ich konta staną się niedostępne.

Jakiś czas temu WhatsApp poinformowało swych użytkowników o wprowadzeniu drastycznych zmian w polityce prywatności. Firma ogłosiła, że każda osoba korzystająca z aplikacji będzie musiała zgodzić się na udostępnienie swych danych Facebookowi, którego własnością jest komunikator.

Jak można się domyślać, decyzja wywołała niemałą burzę i sprzeciwili się jej nie tylko sami użytkownicy, ale również obrońcy prywatności. Aplikacja zanotowała również gigantyczny odpływ użytkowników, którzy masowo zaczęli ją porzucać i przechodzić do konkurencji.

Wydawało się, że masowy sprzeciw skłoni firmę do zmiany tej kontrowersyjnej decyzji, ale nic takiego się nie stało. Co więcej, przedsiębiorstwo zaczyna podejmować bardziej zdecydowane działania mające wymusić na użytkownikach akceptację nowego, szkodliwego dla nich regulaminu. Właśnie ogłosiło, że jeśli nadal chcą korzystać z komunikatora, muszą zatwierdzić regulamin do 15 maja. Jeśli tego nie zrobią, po tym dniu utracą dostęp do części funkcji swego konta. Pierwotnie ostateczny termin zaplanowano na początek roku, lecz po fali krytyki WhatsApp zdecydował się opóźnić wprowadzenie w życie kontrowersyjnego regulaminu.

Co stanie się gdy użytkownik nie zatwierdzi regulaminu? Straci wówczas dostęp do swego konta. Najpierw utraci możliwość korzystania z listy chatów, zachowując jedynie podstawową funkcjonalność. Będzie oczywiście mógł odbierać połączenia głosowe i wideo oraz odpowiadać na wiadomości z powiadomień.

Te funkcje mają być jednak dostępne tylko tymczasowo i po paru tygodniach całkowicie znikną. Wówczas nie da się odbierać połączeń oraz wiadomości. Jedyne użytkownicy będą mogli zrobić, to pobrać wszystkie swoje dane i opuścić komunikator.

WhatsApp wprawdzie zapewnia, że nie będzie kasowało kont użytkowników tylko dlatego, że nie zaakceptują regulaminu. Jest to jednak tylko mydlenie oczu, gdyż regulamin aplikacji mówi wyraźnie, że nieaktywne konta po 120 dniach zostaną automatycznie usunięte.

WhatsApp

Źródło

You may also like...