NEC przeprowadził kolejny test latającego samochodu

Japońska korporacja NEC Corp, po raz kolejny przetestowała swój latający samochód. Udało się utrzymać go w powietrzu przez minutę na wysokości 3 metrów.

Za kilka lat wizja przedstawiona w kreskówce The Jetson, stanie się dla nas codziennością. Wszyscy będziemy docierać do pracy na pokładach samochodów, które nie poruszają się po drogach lecz przemieszczają w powietrzu. Nad takim projektami pracuje obecnie wiele firm, które odnoszą na tym polu mniejsze lub większe sukcesy.

Swój latający samochód projektuje również japoński koncern NEC Corp., który przeprowadził właśnie kolejny test prototypu. Podczas sprawdzianu udało się utrzymać pojazd przez minutę na wysokości około 3 metrów nad ziemią.

Projekt realizowany przez japońskich inżynierów, nie przypomina z wyglądu typowego auta osobowego, a raczej przerośniętego drona. Jest to jednak w pełni funkcjonalny samochód, który porusza się po ziemi na trzech kołach. Do lotu służą natomiast cztery duże wirniki, zaś kontrolą lotu zajmuje się komputer gdyż jest to pojazd autonomiczny. Głównym przeznaczeniem tego projektu jest transport towarów oraz ludzi. Może jednak posłużyć także jako narzędzie ewakuacji osób z miejsc ogarniętych klęską żywiołową.

Japoński rząd chce, by latające pojazdy weszły do użytku już w roku 2030. Dlatego bardzo wspiera firmy projektujące tego typu technologię. Zbudował nawet specjalny ośrodek pozwalający testować możliwości nowych konstrukcji, a także zapewnia finansowe wsparcie firmom zajmującym się tą tematyką.

NEC Corp., nie jest jedyną firmą projektującą samochody latające. Podobne plany mają m.in., Microsoft, Uber oraz Tesla. Firma Billa Gates’a opatentowała system powietrznej dostawy dla bezzałogowych statków powietrznych. Uber chce natomiast stworzyć system transportu ludzi drogą powietrzną.

latający samochód

Źródło: Apnews.com

You may also like...