W Wielkiej Brytanii nie kupimy smartfonów HTC. Przyczyną jest spór patentowy

HTC musiało wstrzymać sprzedaż smartfonów na brytyjskim rynku. Powodem jest wieloletni spór patentowy z niemiecką firmą Ipcom, dotyczący bezprzewodowej łączności.

Spory patentowe prowadzone przez producentów smartfonów, czasem kończą się zakazem sprzedaży sprzętu na określonych rynkach. Taką sytuację miało niedawno Apple, które musiało zaprzestać oferowania swych smartfonów w Chinach. Spowodowała to sądowa batalia toczona z firmą Qualcomm.

Teraz podobna sytuacja dotknęła tajwańską firmę HTC, która musiała wstrzymać sprzedaż swych urządzeń na brytyjskim rynku. Sprawa dotyczy wieloletniego sporu z niemiecką firmą Ipcom, oskarżającą HTC bezprawne wykorzystywanie technologii. Chodzi o system bezprzewodowej łączności opracowany przez Boscha dla samochodowych systemów telefonicznych. Ipcom jest aktualnym właścicielem tego patentu i używa go o 2009 roku.

HTC również korzysta z tego patentu, lecz według Ipcom robi to bezprawnie. Tajwańska firma jakiś czas temu obiecała wprowadzenie w swym sprzęcie niezbędnych zmian, by nie naruszały patentu. Według Ipcom nie spełniła jednak tej obietnicy, więc z pomocą sądu doprowadziła do zakazu sprzedaży jej urządzeń.

Dopóki spór nie doczeka się rozwiązania, urządzenia nie powrócą na sklepowe półki, co oczywiście negatywnie wpłynie na dochody tajwańskiego producenta.

HTC

Źródło: BBC.co.uk

You may also like...