Blu X Link – tani smartwatch z funkcjami fitness

Chińska firma Blu specjalizująca się w produkcji tanich smartfonów, wprowadza na rynek nowy smartwatch. Produkt nazywa się Blu X Link i jest kompatybilny z platformami Android oraz iOS.

Co prawda to Apple Watch dominuje na rynku smartwatchy, ale wielu klientów poszukuje urządzeń oferowanych w bardziej przystępnych cenach. Wbrew pozorom, ich funkcjonalność wcale nie musi stać na dużo gorszym poziomie i nawet tanie modele mają sporo do zaoferowania.

Przykładem takiego sprzętu jest Blu X Link, opracowany przez chińską firmę Blu, która zajmuje się produkcją budżetowych smartfonów. Tym razem stworzyła jednak coś zupełnie innego, co niewątpliwie zainteresuje osoby aktywne fizycznie. Jej zegarek ma na wyposażeniu 1,1″ wyświetlacz w technologii IPS, zapewniający wyraźny obraz i szerokie kąty widzenia. Osadzono go w natomiast obudowie wykonanej ze stopu cynku, która jest odporna na pył i wodę (norma IP54). Można więc używać zegarka na deszczu, a intensywne ćwiczenia fizycznie i pocenie się, nie spowodują uszkodzenia elektroniki.

Zegarek posiada też miejsce na kartę SIM i choć może być używany tylko z siecią 2G, to zapewnia mu to niezależność od smartfona. Pozwala to m.in., odbierać wiadomości tekstowe, a dodatkowo może prezentować powiadomienia oraz inne informacje. Wbudowany mikrofon pozwala z kolei wykonywać połączenia telefoniczne bezpośrednio z poziomu zegarka, a więc nie potrzebujemy parować go ze smartfonem.

Blu X Link posiada również podstawowe funkcje fitness. Wyposażono go m.in., w pulsometr, krokomierz, a także monitor snu. Potrafi więc dokonywać pomiarów naszej aktywności fizycznej, dostarczając statystyki poszczególnych ćwiczeń.

Smartwatch oferuje więc całkiem sporo przydatnych funkcji, ale najważniejsze jest to, że nie kosztuje zbyt wiele. W internetowych sklepach można go bowiem dostać za jedyne 60 dolarów, co czyni z niego bardzo atrakcyjną propozycję dla mniej wymagających użytkowników.

Blu X Link

Blu X Link

Źródło: Slashgear.com

You may also like...