YouTube pod naporem krytyki wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu

Portal YouTube po zaledwie kilku dniach wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu usunięcia odznak oznaczających zweryfikowany kanał. Dyrektor Susan Wojcicki przeprosiła społeczność użytkowników za spowodowane problemy.

W czwartek portal YouTube ogłosił bardzo kontrowersyjny pomysł, dotyczący nowego podejścia do programu weryfikacji twórców. Jego wprowadzenie mogłoby oznaczać, że wiele kanałów utraci specjalne znaczki oznaczające zweryfikowany kanał. Wprowadzone zmiany znacznie utrudniłyby bowiem ich zdobycie.

Do tej pory system weryfikacji był dostępny dla wszystkich kanałów posiadających ponad 100 tys. subskrypcji. Portal pozwalał je zweryfikować, co gwarantowało widzowi pewność, że dany kanał jest autentyczny. Jest to niezwykle pomocne dla znanych youtuberów, muzyków, komików, czy też innych artystów, których marką jest nazwisko. Dzięki temu unikano ryzyka podszywania się pod znaną osobę. Krótko mówiąc wchodząc na kanał The Ellen Show mamy pewność, że naprawdę należy do Ellen DeGeneres, a nie do zupełnie innej osoby.

YouTube chciało jednak pozbawić twórców wspomnianych znaczków. Jak można się domyślać, pomysł bardzo się im nie spodobał i na portal spłynęła fala krytyki z praktycznie całego świata. Była ona tak wielka, że firma natychmiast wycofała się z tego kontrowersyjnego pomysłu.

Dyrektor portalu Susan Wojcicki potwierdziła na Twitterze, że firma rezygnuje z wprowadzenia zmian i równocześnie przeprosiła wszystkich użytkowników za zamieszanie. Twórcy zachowają więc swe dotychczasowe znaczki oznaczające, że ich kanały są autentyczne.

YouTube

Źródło

You may also like...