Pracownicy Google nie mogą korzystać z aplikacji Zoom

Kolejna firma zakazuje swym pracownikom korzystania z aplikacji Zoom. Google właśnie zabroniło używania jej na służbowych laptopach.

W ostatnich tygodniach aplikacja Zoom spowodowała mnóstwo problemów, stanowiąc wręcz zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz prywatności użytkowników. Odkryto bowiem, że program przekierowuje połączenia przez Chiny, więc może naruszać prywatność.

Wiele firm oraz państwowych instytucji zakazało więc używania tej aplikacji przez swych pracowników. Taki zakaz wydały m.in., nowojorskie szkoły, ale również Tesla oraz SpaceX. Teraz na podobny zakaz zdecydował się koncern Google, który zabronił pracownikom korzystania z aplikacji na firmowych laptopach.

Firma wysłała do nich emaila, w którym informuje, że na służbowym sprzęcie aplikacja nie może już działać, gdyż ma zbyt wiele luk w systemie zabezpieczeń. Program nie spełnia standardów bezpieczeństwa i dlatego nie można z niego dalej korzystać. Pracownikom, którzy chcą być w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, firma sugeruje inne narzędzia o podobnej funkcji.

Oczywiście pracownicy nie zostali całkowicie odcięci od tej aplikacji. Nadal będą mogli używać Zoom poprzez przeglądarkę lub korzystać z mobilnej wersji. Przynajmniej dopóki koncerny nie zablokują jej w App Store oraz Google Play Store.

Zoom

Źródło

You may also like...