Wynalazek 12-latki zmniejszy strach dzieci wywołany zabiegami medycznymi

12-letnia Ella Casano wpadła na pomysł jak zmniejszyć traumę małych dzieci, wywołaną zabiegami medycznymi. Dzięki Medi Teddy kroplówki nie są już tak przerażające.

Zabiegi medyczne wywołują często paniczny strach u ludzi dorosłych, a co dopiero mówić o dzieciach. Maluch nie rozumie bowiem co się dzieje i lekarze wbijający w niego igły oraz rurki wywołują w nim przerażenie. Dużym problemem są również kroplówki, które często trzeba maluchom podawać.

Na szczęście 12-letnia Ella Casano odkryła jak można zmniejszyć ten strach. Dziewczynka na własnej skórze go doświadczyła, gdy w wieku 7 lat musiała poddać się zabiegom medycznym. Spowodowała je choroba autoimmunologiczna zwana samoistną małopłytkowością.

Gdy szła do szpitala, była wówczas podłączana do różnych kroplówek, od których odchodziło mnóstwo rurek. To wszystko ją przerażało, więc wpadła na nietypowy pomysł mając nadzieję, że uda się zmniejszyć strach. Za pomocą kleju przymocowała więc pojemnik z kroplówką do pleców pluszowego misia. W ten sposób powstał pierwszy prototyp gadżetu o nazwie Medi Teddy.

Medi Teddy jest miękką zabawką, na którego plecach znajduje się specjalna kieszeń. To właśnie w niej umieszcza się kroplówkę, a wówczas dziecko widzi jedynie uśmiechniętego pluszaka. Z jego pola widzenia znika więc torebka wypełniona płynem lub nawet krwią.

Prototyp przetestowano na kilku dzieciach, a sprawdzian potwierdził, że Medi Teddy faktycznie może zmniejszyć strach przed pobytem w szpitalu. Casano zorganizowała więc w internecie zbiórkę, której celem jest zgromadzenie 5000 dolarów na rozpoczęcie produkcji gadżetu. Oczywiście nie będzie on sprzedawany, lecz rozdawany dzieciom.

Jeśli chcielibyście wesprzeć ten projekt, to zapraszam na jego oficjalną stronę.

Medi Teddy

Źródło: Medi-teddy.org

You may also like...