90 Hz odświeżanie ekranu OnePlus 7 Pro nie zawsze jest dostępne

Jeden członków społeczności XDA Developers odkrył, że producent OnePlus 7 Pro nieco ściemnia z 90 Hz odświeżaniem ekranu. Nie jest bowiem dostępne dla użytkownika przez cały czas.

Chińska firma OnePlus szczyci się tym, że jej najnowszy flagowiec OnePlus 7 Pro, posiada wyświetlacz o 90 Hz częstotliwości odświeżania obrazu. Niewiele modeli ma odświeżanie większe niż 60 Hz, więc jest to niewątpliwie powód do dumy. Szczególnie że, w przypadku takiego odświeżenia prezentowany obraz jest dużo płynniejszy.

Jeden z użytkowników XDA Developers odkrył jednak, że z tymi 90 Hz to nie do końca prawda. Z takiej wartości odświeżania użytkownik nie może korzystać przez cały czas. Ekspert ustalił, że smartfon tak naprawdę oferuje trzy poziomy ustawienia częstotliwości odświeżania obrazu. Podstawowym jest standardowe 60 Hz, drugim automatyczny tryb 90 Hz, zaś trzecim zablokowane 90 Hz.

Smartfon standardowo ustawiony ma na drugi z trybów. A to oznacza, że w zależności od wykonywanych zadań, odświeżanie jest przełączane pomiędzy 60 i 90 Hz. Dopiero ostatni tryb blokuje odświeżanie na maksymalnym poziomie, oferując je przez cały czas.

Odkrycie postanowiono potwierdzić u źródła, a więc skontaktowano się z producentem, by wyjaśnić czy tak jest w istocie. Chińska firma potwierdziła, że faktycznie 90 Hz nie jest dostępne dla użytkownika przez cały czas. Smartfon przełącza się na 60 Hz gdy wykonuje bardziej wymagające zadania, jak odtwarzanie wideo, uruchamianie gier, czy też korzystanie z aparatu. Przez resztę czasu odświeżanie jest ustawione na 90 Hz.

Producent wyjaśnił też, że takie ustawienia stworzono w trosce o użytkownika. Prawdziwe 90 Hz aktywne przez cały czas, bardzo szybko wyczerpywałoby baterię. Krótko mówiąc użytkownik miałby płynny obraz, ale czas działania jego telefonu nie byłby zadowalający.

OnePlus 7 Pro

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...