Google pozbawia Daydream dostępu do aplikacji Play Movies & TV

Użytkownicy platformy Daydream utracili dostęp do aplikacji Play Movies & TV. Nie będą więc mogli dłużej kupować nowych treści wideo do oglądania w rzeczywistości wirtualnej.

Uruchomiona jakiś czas temu platforma Daydream, po głośnym starcie zaczyna jakby odchodzić w zapomnienie. Nie wiadomo czy Google uznało, że technologia rzeczywistości wirtualnej traci na popularności, ale mogłaby to sugerować tegoroczna konferencja I/O. Amerykański koncern niewiele bowiem mówił o planach dotyczących dalszego rozwoju platformy.

Tezę o utracie popularności może jednak potwierdzać pozbawienie jej dostępu do aplikacji Play Movies & TV. Jest to sklep, w którym użytkownicy mogą kupować lub wypożyczać filmy i seriale. W przypadku platformy Daydream, użytkownicy kompatybilnych gogli mogli je oglądać w specjalnie zaprojektowanym wirtualnym pomieszczeniu. Było to z pewnością ciekawe doświadczenie, ale raczej nie na tyle atrakcyjne, by zatrzymać użytkowników na dłużej.

Naturalnie odcięcie aplikacji od platformy nie oznacza, że jej użytkownicy utracą dostęp do zakupionych treści. Koncern zapewnia, że nadal będą je mogli oglądać za pośrednictwem aplikacji YouTube VR. Niestety jej oferta w porównaniu do Play Movies & TV jest znacznie uboższa. Nie oferuje bowiem tylu płatnych tytułów, a także nie ma własnej sekcji VOD.

Usunięcie Play Movies & TV nie oznacza też, że z platformy znikną również pozostałe aplikacje. Rzecznik koncernu zapewnił użytkowników, że nie ma takich planów.

Daydream

Źródło: Variety.com

You may also like...