Dzięki Google każdy z nas stanie się twórcą gier komputerowych

Google udostępniło właśnie nowe, darmowe narzędzie do tworzenia gier komputerowych. Game Builder jest proste w obsłudze i nie wymaga umiejętności kodowania.

Tworzenie gier wideo, w ostatnich czasach stało się niezwykle lukratywnym zajęciem. Szczególnie w przypadku gier mobilnych, które przynoszą swym twórcom ogromne zyski. Niestety nie jest to zajęcie dla każdego, gdyż wymaga znajomości języków programowania.

A przynajmniej tak było do tej pory, gdyż dział Google o nazwie Area 120, całkowicie zmienił sytuację. Udostępnił bowiem narzędzie o nazwie Game Builder, opracowane do tworzenia gier komputerowych. Jest ono nie tylko darmowe, ale też niezwykle proste w obsłudze.

Tworzenie przy jego pomocy gier, przypomina bowiem składanie budowli z klocków. Innymi słowy, nasze zadanie sprowadza się głównie do przeciągania i ustawiania na ekranie elementów, z których tworzymy wirtualny świat. Nie musimy więc żmudnie wpisywać tysięcy linii kodu, sprawdzając następnie czy nie popełniliśmy gdzieś błędu. Przypomina to nieco światy budowane w Minecrafcie, ale to właśnie ta prostota jest największą zaletą tego narzędzia.

Oczywiście jeśli chcemy tworzyć bardziej złożone gry, również nie ma z tym problemu. Wystarczy wykorzystać JavaScript i możemy puścić wodzę naszej fantazji. Co ciekawe, budowaniem nie musimy zajmować się sami. Inni gracze mogą bowiem pomagać rozwijać nasz wirtualny świat, w czasie rzeczywistym dodając do niego nowe elementy, albo też testować to co już stworzyliśmy.

Narzędzie jak wspomniałem, jest całkowicie darmowe i znajdziecie je na Steamie.

Game Builder

Źródło: Blog.google

You may also like...