Steam blokuje gry oparte na technologii blockchain

Steam wprowadził nowy regulamin, który blokuje wszystkie gry oparte na technologii blockchain i wykorzystujące kryptowaluty lub NFT. Jako pierwsza o nowych zasadach poinformowała firma SpacePirate Games, odpowiedzialna za grę Age of Rust.

Dla kryptowalut oraz ich fanów nadchodzą coraz cięższe czasy. Wojnę cyfrowej walucie wypowiedziały nie tylko Chiny, ale także wiele innych krajów, w których uznano ją za nielegalną, takich jak Turcja, Wietnam, Nepal, Irak, Indonezja, Egipt oraz Kolumbia.

Teraz swą cegiełkę dołożyła również platforma Steam, która wprowadziła właśnie zmiany w regulaminie dotyczące kryptowalut. Nowy regulamin blokuje wszystkie gry oparte na technologii blockchain, wykorzystujące kryptowaluty lub NFT (non-fungible tokens).

Jako pierwsza o zmianie regulaminu poinformowała firma SpacePirate Games, odpowiedzialna za grę Age of Rust. Tytuł korzysta z technologii blockchain, umożliwiając wymianę kryptowalut oraz tokenów NFT. Deweloperzy będą więc musieli poszukać innych platform do dystrybucji swych produkcji. Może to oznaczać konieczność współpracy z mniej znanymi platformami do hostingu gier.

Wprowadzony zakaz jest jednak dość dziwny. Szczególnie zważywszy na fakt, że Valve ma dedykowany rynek, który umożliwia handel kosmetycznymi przedmiotami w grach. Mogą one osiągnąć kilkaset, a nawet tysiące dolarów w prawdziwej walucie, w zależności od ich rzadkości i popytu. Valve również bierze prowizję od każdej z przeprowadzonych w ten sposób transakcji. W związku z tym nie ma sensu tylko z tego powodu zakazywać gier opartych na blockchainie.

Steam

Źródło

You may also like...