Facebook chce ponownie połączyć Messengera z firmową aplikacją

Być może wkrótce Messenger ponownie powróci do Facebooka. Jeden z najpopularniejszych komunikatorów będzie dostępny w firmowej aplikacji portalu.

W 2014 roku Facebook uznał, że dobrym pomysłem będzie oddzielenie aplikacji Messenger od swych głównych usług. Firma chciała w ten sposób zachęcić do korzystania z komunikatora użytkowników, którzy nie korzystają z głównych usług portalu. Wówczas wydawało się to dobrym krokiem, ale widocznie nie do końca tak było. Pojawiły się bowiem pogłoski, że amerykańska firma chce ponownie włączyć komunikator do swych usług.

Rzecz jasna informacja nie jest oficjalna, ale sugeruje to na swym Twitterze ekspert od inżynierii wstecznej Jane Manchun Wong. Według specjalisty nie oznacza to jednak likwidacji samodzielnej aplikacji. Komunikator dostępny w aplikacji Facebooka będzie bowiem miał mocno ograniczoną funkcjonalność. Pozwoli jedynie na wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych. Nie da się natomiast wykonywać wideopołączeń, wysyłać zdjęć itp. Do wszystkich tych czynności nadal użytkownik będzie musiał uruchomić zewnętrzną aplikację.

Na razie nie wiemy na pewno, czy rzeczywiście portal zintegruje swój komunikator z firmową aplikacją, ani też kiedy to nastąpi.

Messenger

Źródło: Twitter.com

You may also like...