Nowa aktualizacja przyspiesza czytnik odcisków w Galaxy S10

Samsung udostępnił właśnie kolejną, niewielką aktualizację oprogramowania dla Galaxy S10. Nowy patch skupia się na usprawnieniu czytnika biometrycznego wbudowanego w wyświetlacz telefonu.

Coraz więcej modeli smartfonów dostępnych na rynku, posiada czytniki odcisków wbudowane bezpośrednio w wyświetlacz. Dla producentów jest to wygodne rozwiązanie, które umożliwia im uzyskanie dodatkowego miejsca na powiększenie powierzchni wyświetlacza. Sprawność działania tej technologii bywa jednak czasem mocno dyskusyjna.

Takie rozwiązanie posiada również Galaxy S10, w którym od początku występują z nim pewne problemy. Czytnik ma problemy z rozpoznaniem suchego palca, co powoduje kłopoty z autoryzowaniem transakcji.

Samsung stara się rozwiązać te problemy przy pomocy zupełnie nowej aktualizacji, którą właśnie udostępnił. Poprawka nie jest duża, gdyż waży jedynie 6,5 MB, więc do pobrania jest niewielka ilość danych i nie trzeba restartować telefonu. Nie załączono do niej jednak notki, więc nie wiadomo dokładnie jakie zmiany wprowadza. Mówi się jednak, że aktualizacja usprawnia działanie czytnika w zakresie prędkości jego działania. Jego reakcja nie była ona bowiem najlepsza.

Dodam, że wbudowany w ekran Galaxy S10 czytnik odcisków palców, udało się już oszukać. Kilka tygodni temu jeden z użytkowników dokonał tego przy użyciu odcisku palca wydrukowanego na płytce żywicy. Nie możemy więc wykluczyć, że najnowsza aktualizacja może mieć coś wspólnego z tym zdarzeniem. Być może producent chce w ten sposób wzmocnić zabezpieczenia sprzętu, by podobna sytuacja więcej się nie powtórzyła.

Galaxy S10

Źródło: GSmarena.com

You may also like...