Huawei przekłada na wrzesień premierę modelu Mate X

Kłopoty Samsunga z Galaxy Fold sprawiły, że Huawei również nie chce się spieszyć ze swym składanym smartfonem. Premierę modelu Huawei Mate X przełożono właśnie na wrzesień.

Od kilku tygodni fani Samsunga czekają na premierę pierwszego na rynku, składanego smartfona o nazwie Galaxy Fold. Rynkowy debiut urządzenia miał się odbyć pod koniec kwietnia. Jednakże wykryte problemy techniczne spowodowały przełożenie premiery na bliżej nieokreślony termin. Przyszłość nowego sprzętu staje więc pod znakiem zapytania, gdyż w tym tygodniu kolejna firma anulowała przedsprzedażowe zamówienia na ten model.

Huawei widząc problemy swego rywala, najwyraźniej uznał, że pośpiech nie jest wskazany. Dlatego również opóźnił premierę własnego modelu Huawei Mate X, który miał być rywalem dla Galaxy Fold. Rzecznik chińskiego koncernu potwierdził, że debiut nowoczesnego smartfona przełożono na wrzesień.

Według niego firma nie chce się spieszyć i dlatego nie zamierza na razie wprowadzać do sprzedaży sprzętu, który mógłby zaszkodzić jej reputacji. Producent chce więc dać inżynierom dodatkowy czas na testy sprzętu i dopracowanie jego szczegółów.

Jest to niezwykle istotne, gdyż Huawei Mate X ma kosztować 2600 dolarów, czyli będzie droższy od sprzętu Samsunga. A nikt nie chce, by urządzenie za które zapłacą niemałe pieniądze, zepsuło się po kilku tygodniach użytkowania. Klientom marki pozostaje więc mieć nadzieję, że sprzęt spełni wszystkie ich oczekiwania.

Huawei Mate X

Źródło: CNBC.com

You may also like...