81 procent iPhone’ów ma zainstalowane iOS 13

Apple pochwaliło się najnowszymi wynikami adopcji systemu iOS 13. Z zaprezentowanych danych wynika, że tę wersję systemu ma obecnie zainstalowaną 81 procent iPhone’ów.

Defragmentacja rynku Androida sprawia, że w użyciu jest praktycznie każda wersja systemu, zaś kolejne wersje bardzo wolno zyskują popularność. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku platformy Apple. Tutaj adopcja nowych wersji systemu operacyjnego odbywa się znacznie sprawniej.

Firma z Cupertino pochwaliła się właśnie, że aż 81% wszystkich iPhone’ów ma zainstalowany iOS 13. Dla porównania tylko 8,2% urządzeń z Androidem działa na najnowszym Androidzie 10. I to pomimo faktu, że od premiery Androida 11 dzielą nas zaledwie trzy miesiące.

Wynik jest jeszcze bardziej imponujący, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko modele wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich czterech lat. W tym wypadku iOS 13 ma 92% wszystkich urządzeń. Natomiast 7 procent ma zainstalowane iOS 12, zaś tylko 2 procent wykorzystuje platformę iOS 11.

Jeśli natomiast chodzi o wszystkie aktywne smartfony, to nowy system używa 81 procent urządzeń. Pozostałe 12 procent wykorzystuje z kolei platformę iOS 12, zaś 6 procent działa na iOS 11 i wcześniejszych wersjach systemu.

Całkiem nieźle radzi sobie również system iPadOS zaprezentowany w ubiegłym roku. Znajdziemy go na 93 procent wszystkich tabletów wprowadzonych na rynek w ostatnich czterech latach. Pozostałe 5% działa na iOS 12, zaś 1% nadal używa iOS 11 lub wcześniejszych. Jeśli zaś chodzi o wszystkie tablety, to poziom adopcji iPad OS wynosi 73 procent. Pozostałe 16 % używa iOS 12, zaś 11 procent nadal pracuje na iOS 11 lub wcześniejszej wersji systemu.

Dane do powyższych statystyk zebrano 17 czerwca, w oparciu o urządzenia, które w tym czasie korzystały ze sklepu App Store. Na podobnej zasadzie Google swego czasu zbierało dane do statystyk adopcji Androida, których od pewnego czasu już nie podaje.

iOS 13

Źródło

You may also like...