Scribbler 3D Pen Duo – pisak do rysowania w 3D

Amerykańska firma Scribbler, zaprezentowała nowy pisak 3D piszący w powietrzu. Scribbler 3D Pen Duo ma podwójną głowicę przyspieszającą drukowanie.

Drukarki 3D nie są tak popularne, jak oczekiwaliby tego ich producenci i w przypadku domowych zastosowań są raczej rzadko używane. Być może jednak serca konsumentów podbiją drukujące długopisy, umożliwiające pisanie w powietrzu i tworzenie trójwymiarowych rysunków.

Jedno z najnowszych urządzeń tego typu, zaprezentowała amerykańska firma Scribbler. Jej produkt o nazwie Pen Duo, podobny jest do 3D Doodlera. Ma jednak nad nim przewagę w postaci podwójnej głowicy z ekstruderem,

Dwie głowice pozwalają wykonać zadanie znacznie szybciej niż konkurencyjne pisaki. Dodatkowo Duo będzie znacznie szybszy w przypadku zadań polegających na wypełnianiu dziur. A jakby tego było mało, umożliwia równoczesne drukowanie w dwóch kolorach.

Ekstrudery pasują do włókna o średnicy 1,75 mm, a samo urządzenie oferuje sześć poziomów jego przepływu oraz precyzyjną kontrolę jego temperatury. Pisak posiada także tryb automatycznego wysuwania włókna, co pozwala lepiej go chwycić podczas pracy. Natomiast dwuwierszowy wyświetlacz LCD umożliwia wygodne ustawianie wszystkich opcji.

Scribbler 3D Pen Duo pojawi się w sprzedaży już w sierpniu. Urządzenie kosztować ma 129 dolarów, a zamówicie je na stronie Kickstartera.

Scribbler 3D Pen Duo

Scribbler 3D Pen Duo

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *