81 procent rynku w posiadaniu Androida

Android kontynuuje globalną dominację i posiada obecnie aż 81,3 procenta rynku smartfonów. Pod bokiem wyrasta mu jednak coraz groźniejszy konkurent w postaci Windows Phone.

Android z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Jeszcze w 2012 roku miał 75 procent rynku smartfonów, jednak w tym roku ten odsetek wzrósł do 81,3 procenta. iOS zajmuje co prawda drugie miejsce, lecz od systemu Google dzieli go prawdziwa przepaść, gdyż aktualnie kalifornijski koncern posiada tylko 13,4 procenta rynku, o 2,2 procent mniej niż w ubiegłym roku.

Duży wzrost notuje natomiast Windows Phone, który posiada 4,1 procenta rynku. Może się to wydawać mało, ale od ubiegłego roku udział Microsoftu wzrósł aż o 2 procent, dzięki czemu jest to obecnie najszybciej rozwijająca się platforma.

W trzecim kwartale bieżącego roku, sprzedano 10,2 miliona smartfonów z Windows Phone. Znacznie lepsze wyniki osiągnął Android – 74,8 miliona, Apple 33,8 miliona, natomiast Blackberry, które na rynku liczy się już coraz mniej, uzyskało wynik 2,5 miliona sztuk.

Dużą popularność Android zawdzięcza przede wszystkim dużej liczbie budżetowych słuchawek, dostępnych w bardzo niskich cenach. Apple natomiast nie jest w stanie konkurować w tym segmencie rynku, więc polega ciągle na współpracy z operatorami, która wciąż daje znakomite wyniki. Microsoft natomiast stawia zarówno na budżetowe, jak i znacznie droższe smartfony, a poza tym celuje głównie w rynki rozwijające się, gdzie zapotrzebowanie na smartfony jest wciąż bardzo duże.

Źródło: Cnet.com

You may also like...