Acer buduje smartfon dla graczy

Gry mobilne to niewątpliwie bardzo dochodowy sektor rynku, który przynosi zyski nie tylko ze sprzedaży oprogramowania, ale także akcesoriów oraz przede wszystkim sprzętu. Na razie nie ma w sprzedaży smartfona dedykowanego graczom, ale firma Acer chce takowy stworzyć.

Urządzenie będzie należeć do linii produktów Acer Predator, w której znajdują się wydajne laptopy o mocnych procesorach i kartach graficznych, a także tablety. Teraz dołączy do nich również smartfon, który jak widać na załączonych zdjęciach, prezentuje się bardzo futurystycznie i jego wygląd powinien spodobać się graczom.

Jeszcze bardziej spodoba się im specyfikacja techniczna. Wprawdzie nie została jeszcze w pełni ujawniona, ale znamy już niektóre jego podzespoły. Smartfon Acer Predator posiada spory, bo aż 6-calowy wyświetlacz o nieznanej na razie rozdzielczości. Prawdopodobnie będzie to Full HD, ale nie można też wykluczyć Quad HD.

Jego sercem jest natomiast bardzo wydajny 10-rdzeniowy procesor Mediatek Helio X20 SoC. Zaprojektowano go do realizacji zadań na wielu poziomach, więc jego konstrukcja nieco odbiega od innych układów. Rdzenie połączono ze sobą w clustery i tak jeden z nich składa się z rdzeni Cortez A72, który będzie zajmował się wymagającymi grami. Cztery pozostałe clustery zawierające po dwa rdzenie Cortex A53 mają skupiać się na mniej intensywnych operacjach. Taka konfiguracja powinna też zużywać mniej energii, a tej dostarczy bateria o pojemności 4000 mAh.

Smartfon posiada także niezłe audio w postaci czterech głośników zainstalowanych w przedniej części obudowy, które mogą mieć takie same możliwości jak głośniki Predator Quadio instalowane w tabletach Acera.

Zobacz najtańsze smartfony

Cena produktu nie jest jeszcze znana, ale tablet Predator 8 z procesorem Intel x7-Z8700 Atom zaczyna się od 299 dolarów, więc możliwe, że smartfon będzie od niego nieco droższy. Urządzenie pojawi się prawdopodobnie na początku kwietnia, więc być może już podczas targów CES w Las Vegas, dowiemy się na jego temat czegoś więcej.

Źródło: Tomshardware.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *