Acer Revo Build: modularny komputer od Acera

Składanie peceta wymaga pewnej wiedzy, gdyż należy odpowiednio połączyć ze sobą wiele komponentów, przewodów zasilających oraz przesyłających dane, nie wspominając już o niebezpieczeństwie uszkodzenia sprzętu. Acer chce nam to ułatwić i podczas IFA 2015 zaprezentował Acer Revo Build.

Project Ara będący pomysłem modularnego smartfona zainspirował również producentów komputerów osobistych do zaadaptowania tej koncepcji dla własnych produktów. Jedną z pierwszych, która zamierza wprowadzić ja na rynek jest Acer, który w Berlinie pokazał modularny komputer Acer Revo Build.

Maszyna jak widać na załączonych zdjęciach, jest sprzętem składającym się z poszczególnych modułów o różnym przeznaczeniu, które można ze sobą łączyć niczym klocki. Podstawą komputera jest baza o wymiarach 125 x 125 mm, która na europejskim rynku pojawi się już w październiku w cenie 199 euro. Do niej można będzie podłączyć poprzez magnetyczne zaczepy, dodatkowe moduły.

Producent zapewnia, że będzie ich dość sporo i już w momencie premiery zaoferuje m.in. blok z dyskiem twardym o pojemności 1TB, a takżepowerbankiem z możliwością bezprzewodowego ładowania smartfonów. Pojawi się też moduł audio wyposażony w układ dźwiękowy oraz wbudowany mikrofon.

Acer Revo Build do sprzedaży trafi już jesienią, jednak producent nie ujawnił na razie ile trzeba będzie zapłacić za poszczególne moduły.

Źródło: Pcworld.com

You may also like...