Pixel 3 może zagrażać użytkownikom. Smartfon ma problem z ładowaniem

Użytkownicy smartfona Pixel 3 zgłaszają kolejny problem związany ze sprzętem. Tym razem jest poważny i może stanowić zagrożenie dla użytkowników, a dotyczy jego ładowania.

Urządzenia mobilne oferowane przez koncern Google nigdy nie były sprzętem idealnym. Sprawiały swym użytkownikom masę problemów, począwszy od wypalających się matryc, poprzez kłopot z wyświetlaniem kolorów, czy też zamykaniem aplikacji. Zwykle były to jednak usterki, które choć uciążliwe, to nie stanowiły zagrożenia dla użytkowników.

Najnowszy problem takie zagrożenie może już powodować. Użytkownicy telefonu zgłaszają bowiem przegrzewanie się sprzętu podczas ładowania baterii. Ponoć temperatura dochodzi do takiego poziomu, że samo urządzenie wyłącza się, by zapobiec uszkodzeniu. Należy jednak zaznaczyć, że wspólnym mianownikiem wszystkich doniesień, jest korzystanie z telefonu podczas jego ładowania. To może tłumaczyć problemy, gdyż wówczas procesor działa pod obciążeniem, co powoduje dodatkowy wzrost temperatury.

Problem zdarza się np., podczas korzystania z ładowarki przewodowej, jednak istnieje też parę raportów mówiących o ładowarce bezprzewodowej.

Teoretycznie użytkownicy Pixel 3 powinni być bezpieczni, gdyż obwody ładowania mają wbudowane zabezpieczenia przed takimi sytuacjami. Czasem obniżają więc napięcie do takiego poziomu, że telefon praktycznie przestaje się ładować. Natomiast w skrajnych sytuacjach, smartfon wyłącza się, by zapobiec przegrzaniu.

Problem jednak istnieje, jeśli weźmiemy pod uwagę, że smartfony zwykle ładowane są nocą, często także w pobliżu łóżka. Jeśli wówczas zawiodą zabezpieczenia, może pojawić się pożar. Google będzie więc musiało przyjrzeć się sprawie i podjąć kroki, które wyeliminują zagrożenie.

Pixel 3

Źródło: Reddit.com

You may also like...