Samsung rzuca wyzwanie konsolom. Project xCloud zmieni smartfony w centrum rozrywki

Project xCloud, stanie się dostępny na smartfonach Samsunga. Ich posiadacze będą mogli bawić się grami dostępnymi na konsole oraz pecety.

Granie w niedalekiej przyszłości może w całości przenieść się do chmury. Wówczas skończą się problemy ze zbyt wolną kartą graficzną czy też konsolami, które po kilku latach przestają sobie radzić z obsługą nowych gier. Duże koncerny już pracują nad takimi usługami. Jednymi z najbardziej obiecujących projektów wydają się być Project Stream należący do Google oraz Project xCloud Microsftu.

Druga z wymienionych usług będzie też dostępna na urządzeniach mobilnych Samsunga, co potwierdzono oficjalnie podczas SDC 2018. Microsoft uznał, że współpraca z jednym z największych producentów smartfonów może mu się bardzo opłacić. Ze sprzętu koreańskiego giganta korzystają setki milionów ludzi, więc zapewnienie im dostęp do platformy growej, może być bardzo opłacalne.

A jako że Project xCloud działać ma w chmurze, wówczas specyfikacja posiadanego sprzętu przestanie mieć znaczenie. Wszystkie obliczenia będą się bowiem odbywały na potężnych serwerach chmury Azure. Urządzenie przenośne nie musi posiadać mocnego procesora, a więc do zabawy nie potrzebujemy topowego smartfona.

Wystarczy więc podpiąć do smartfona kontroler od Xboxa lub użyć ekranu dotykowego, aby móc zagrać w takie tytuły jak Halo czy Gears of War. Microsoft zapewnia również, że podczas zabawy nie będziemy doświadczać żadnych problemów z płynnością animacji.

Microsoft niestety nie poinformował kiedy nowa technologia trafi do użytku. Koncern twierdzi jednak, że rozpoczęto już instalację odpowiedniej technologii w firmowych serwerowniach. Gdy więc wszystko zostanie zapięte na ostatni guzik, nowa usługa trafi w ręce graczy.

Project xCloud

Źródło: Venturebeat.com

You may also like...