Ruszyła produkcja Galaxy S8

Samsung chce zdążyć na kwietniową premierę swego najnowszego flagowca, dlatego rozpoczyna już jego seryjną produkcję. Fabryki w Wietnamie już ruszyły i na początek wyprodukują ponad 10 mln egzemplarzy.

Samsung liczy na to, że wpadka z modelem Galaxy Note 7, który z powodu wadliwych baterii musiał zostać dwukrotnie wycofany ze sprzedaży, nie nadszarpnęła zaufania do marki i klienci nadal będą kupować jej produkty.Na razie koncern przygotowuje się do premiery modelu Galaxy S8, która odbędzie się 21 kwietnia i zamierza zadbać o to, by w momencie rynkowego debiutu, smartfona nie zabrakło w żadnym sklepie. A jest to szczególnie ważne, gdyż firma chce wprowadzić go równocześnie na większości rynków. Dlatego w wietnamskich fabrykach koncernu właśnie ruszyła seryjna produkcja zarówno Galaxy S8, jak i Galaxy S8 Plus.

Koreański gigant chce do kwietnia mieć gotowe co najmniej 4,7 mln sztuk Galaxy S8 oraz 7,8 mln Galaxy S8 Plus, co w pierwszym miesiącu dostępności nowego produktu, daje łącznie 12,5 mln sztuk. To powinno wystarczyć by zaspokoić popyt na ten model.

Oczywiście ambicje firmy są znacznie większe, gdyż z wcześniejszych doniesień wynika, że prognozy zakładają sprzedaż 60 mln sztuk.

Źródło: News.naver.com

You may also like...