Galaxy Xcover 4 oficjalnie zaprezentowany

Samsung rozszerza rodzinę wytrzymałych smartfonów, prezentując model Galaxy Xcover 4. Zapowiedziane jakiś czas temu urządzenie należy do kategorii sprzętu ze średniej półki i będzie dostępne z Androidem 7.0 Nougat.

Kilka dni temu informowałem, że Samsung pracuje nad Galaxy Xcover 4, kolejną generacją wytrzymałego smartfona, przeznaczonego dla osób, które potrzebują sprzętu, jaki nie zawiedzie ich nawet w trudnych warunkach.Producent teraz oficjalnie zapowiedział nowy model, pokazując go na specjalnej konferencji zorganizowanej w Niemczech. Galaxy Xcover 4 ma certyfikat MIL-STD-810G, co oznacza odporność na wodę i pył. Innymi słowy upuszczenie telefonu w kałużę, czy też wrzucenie go do piasku, z którego następnie zostanie opłukany, w żaden sposób nie zaszkodzi delikatnej elektronice.

Specyfikacja techniczna tego modelu nie dorównuje oczywiście flagowcom, gdyż jest to sprzęt stworzony przede wszystkim do zapewniania niezawodnej komunikacji. Wyposażono go więc w 5″ ekran 720p, a także czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,4 GHz, połączony z 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej, rozszerzalnej o 256 GB kartą microSD.

W smartfonie nie mogło rzecz jasna zabraknąć aparatów i tak z tyłu znalazł się sensor 13 Mpix, natomiast z przodu umieszczono aparat 5 Mpix. Telefon posiada również modem LTE Cat 4, WiFi, Bluetooth 4.2, chip NFC i złącze microUSB 2.0. Zasila go z kolei bateria o pojemności 2800 mAh.

Galaxy Xcover 4 dostępny będzie z Androidem 7.0 Nougat, a na rynku europejskim kosztować ma 259 euro.

Źródło: Softpedia.com

You may also like...